تو برام خورشید بودی توی این دنیای سرد ...

لحظه هایی که دلم می خواد بنویسم هیچوقت پای کامپیوتر نیستم. معمولا از سر کار می تونم یک زمان کوچولویی رو وقت بگذارم و سری به بلاگم بزنم. توی خونه که می رسم حرکت زمان از این هم تندتر می شود و مجبور میشم اول آشپزخانه را چک کنم و بعد هم اگر باز وقت داشتم به کارهای عقب مانده خانه برسم و البته مشق های خیاطی رو تموم کنم و نقشه دوزی روی ژاکت بافتنی کیارش را دست بگیرم و ..... دلواپس می شم اگر حس کنم زمان به سرعت رو به اتمام است و من پر از کارهای نیمه تمامم.

پنجشنبه شب ترانه های ماندگار را نگاه می کردم. مهم نیست که مردم راجع به این برنامه و این شبکه چی می گند. من به اندازه موزاییک خودم از این شبکه و برنامه هاش لذت می برم و مطمئنم به موزاییک های دیگران هم احترام می گذارم. ترانه داریوش اول شد: یاد تو هر جا که هستم با منه.... داره عمر منو آتیش می زنه....

یادش بخیر. بچگی های پر دلهره... نوجوانی هایی که در پس تحکم های خانواده پدر سالار و اجتماع بیمار رشد می کرد و قد می کشید. کاست های نوار رو صد دفعه زیر لباسهایمان قایم می کردیم و مراقب بودیم تا برای آقای فروشنده دردسر درست نکنیم. هنوز یادم نرفته که وقتی فیلم کئوما را توی سینما پخش می کردند وحید با چه ترفندی واکمن کوچیکش رو برده بود تا صدای موزیک فیلم رو ضبط کنه. و در آخر هم با این همه مشقت! بهزاد اونو به دوست دخترش هدیه کرده بود! سخت گذروندیم بچگی هایمان را و تمام خاطره های کودکیمان هنوز آغشته به بوی تلخ ترس است و بیداد.

من با این آهنگ همیشه گریه کرده ام. همیشه  و همیشه.... انگار غریب ترین غربت شاعرش را در تک تک واژه هایش به زنجیر کشیده است. اولین بارها که گوش می کردمش نه عاشق بودم و نه کسی رو از دست داده بودم ولی باز هم در پستوی غربیانه گریه هایم کنار هم می نشستیم. به نظرم این آهنگ به درستی اول شد. هر چند که تمام آهنگ ها عالی انتخاب شده بودند: از شانه هایت را برای گریه کردن دوست دارم دوست دارم هایده گرفته تا یار دبستانی من فریدون فروغی و .... اگر می تونستم جلوی اشکهامو  بگیرم شاهکار کرده بودم که من خیلی ها هم حرفه ای نبودم که بتونم این کار رو بکنم...

/ 4 نظر / 27 بازدید
شهریار

سلام بهناز عزیز ممنونم برای تبریک تولدم. هر چند دیر هنگام ولی ارزشمند. مقدمه خوبی برای توجیه اول شدن آهنگ مورد علاقه ات نوشتی. هوشمندانه و نوستالژیک بود.

کاکتوس

[لبخند] دوست دارم بهناز عزیزم

افشین

ممنون که به ما سر زدین به امید موفقیت